Chytré drony
nejen pro začátečníky

Doporučujeme

tato doména může být na prodej

kontakt pouze písemně

na optime.cz

Údržba

kv-baterie-150

LiPol baterie mohou vydržet podstatně delší dobu, zacházíte-li s nimi správně.

Kromě toho jsou pravidla, která prodlouží délku letu a zabrání nepříjemným překvapením.

Tady je shrnutí základních doporučení.

Detail

Kvadrokoptéry obvykle přicházejí RTF (ready to fly), jen připevníte chrániče a nožičky (někdy i vrtule), dobijete a vložíte baterii. Pokud jde o ověřený model, setkáte se na fórech s dalšími doporučeními:

  • zamezení vlnění obrazu kamery (jello)
  • výměna vymezovacích vložek (bushing) za ložiska (bearing)
  • vyvážení vrtulí (balancing) šmirglem nebo lepicí páskou
  • a dalšími

U kvadroptér, které mají stejnosměrné (brushed) motory (to jsou všechny levnější, kde je rotor v kontaktu s uhlíky nebo jejich alternaivou), se doporučuje záběh, tj. po několik minut je provozovat jen v nenáročném režimu beze vzletu. Při létání se dost zahřívají, je vhodné mezi výměnou baterií počkat, až se ochladí. Po létání je možné motory profouknout stlačeným vzduchem z plechovky, aby se odstranily obroušené částečky.

Detail

kv-baterky-150

Jedna baterie obvykle nestačí, při objednávce doporučujeme rovnou přidat několik dalších. Zauvažujte také o základních náhradních dílech, například nožičky dronu se často poškodí, stejně jako chrániče vrtulí.

Nejdou-li náhradní baterie z EU, často se platí za jejich přepravu odděleně od samotného dronu. V článku máme několik tipů, jak si situaci usnadnit.

Detail

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x