Chytré drony
nejen pro začátečníky

Doporučujeme

tato doména může být na prodej

kontakt pouze písemně

na optime.cz

Příspěvky

kv-foto-360

Ještě nedávno se zdálo být dalekou budoucností vlastnit dron s kamerou. Dnešní technologie přináší nejen možnost tyto drony používat, ale i vytvářet panoramatické fotografie a videa.

Jak na to?

Nejdříve je potřeba zjednodušeně ujasnit, jak vlastně vznikají klasická videa. Základním stavebním kamenem těchto pohyblivých snímků jsou fotografie pořízené od 24 nebo více za sekundu, aby došlo k oklamání zrakového centra v mozku. Záběry jsou následně prokládány a spojovány do finálního souboru, který můžeme přehrát pomocí různých programů.

Tvorba 360° fotografie

V dnešní době je lze vytvářet na chytrých telefonech, existují také kvalitní kamery zaměřené na tvorbu 360° fotografií, Ricoh Theta či Insta 360.

Pro vytváření panoramatických fotografií lze využít dron s běžnou kamerou a zároveň vhodný program, například placený Lichi, který má mód na pořizování panoramatických záběrů. V něm se dron pomalu automaticky otáčí a dělá potřebné snímky, které je pak třeba spojit dohromady. To v případě upravené kamery / fotoaparátu dělat nemusíme.

Panoramatická 360° videa

Princip natáčení spočívá především v pokrytí zorného pole větším množství objektivů, i u dronů je tak třeba mít více kamer, které ve stejný čas natáčí. Zde je problémem stabilizace a hmotnost, samozřejmě cena, příkladem může být kombinace Matrice 600 Pro s instalovanou kamerou Insta 360 za přibližně 150 000 Kč. Samotná technologie nestačí, vyšší nároky jsou i zkušenosti pilota.

Příspěvek do diskuze
:
:
:
:
Všechny položky jsou povinné
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x