Chytré drony
nejen pro začátečníky

Doporučujeme

tato doména může být na prodej

kontakt pouze písemně

na optime.cz

ChytreDrony.cz

kv-syma-kamera-150

Pokud nepořídíte kvadroptéru s kamerou hned, později o tom budete uvažovat. Verze FPV přenáší obraz do mobilu nebo přijímače s displejem, ostatní kamery nahrávají na vloženou paměťovou kartu, silnější drony unesou akční nebo jinou kameru a umožní tak obvykle kvalitnější záznam.

Co můžeme očekávat?

Vestavěná kamera

Rozlišení v cenové kategorii do 100$ je nejčastěji 720 pixelů, přijatelné pro amatérské účely. Kamera se napájí přímo z dronu, někdy používá dokonce gimbal (závěsný systém s mechanickou stabilizací).

kv-kamera-250

 

Externí kamera

Větší drony unesou i akční nebo jinou kameru, opět se zajímejte o řešení vibrací, které se přenášejí do obrazu (jello). Časté jsou držáky (mount) ve standardu GoPro, použitelné i pro ostatní, levnější akční kamery.

kv-mount-300
Pokud máte model bez kamery, snadno můžete připevnit Mobius, případně jeho levnější variantu jako je Keychain DVR 808.
 

kv-keychain-250 

Přímý přenos obrazu

FPV (First Person View) je skvělá pro závodění a u DJI Phantom pro virtuální zážitky z přeletů, ale u levnějších kvadrokoptér vás rozlišení a kvalita obrazu nenadchne.

Pokud se obraz přenáší přes stejnou frekvenci 2,4 GHz jako signály z ovladače, přijdete navíc o dobře polovinu jeho dosahu, často se navzájem ruší s kamerou. Systémy, které přenášejí obraz na 5,8 GHz jsou proto lepší a dosah vysílače je takový, jaký má být.

kv-fpv-set-400.jpg

V některých případech se záznam ukládá i na paměťovou kartu v kameře, častěji do zařízení, které máte připevněné na vysílači, speciální monitor nebo váš mobilní telefon s některou verzí programu UFO.
 

kv-ufo-400

 

Příspěvek do diskuze
:
:
:
:
Všechny položky jsou povinné
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x