Chytré drony
nejen pro začátečníky

Doporučujeme

tato doména může být na prodej

kontakt pouze písemně

na optime.cz

ChytreDrony.cz

kv-dude-rozhodovani-150

Asi tušíte, že létání s kvadrokoptérou je velká zábava, a ať jste ji viděli v akci nebo vám ji někdo půjčil, určitě chcete vlastní.

Pro začátek si určitě pořiďte levnou, protože s ní budete narážet, padat a ztrácet ji. Jestli uvažujete o profesionálním dronu, malá koptéra bude sloužit jako cvičná.

Jak vybrat první stroj?

Malou nebo velkou?

S malou kvadrokoptérou do interiéru je zábava a nemůže vám uletět. Nejodolnější jsou verze s kruhovými chrániči vrtulí, jsou navíc přátelské ke květinám a zvířatům, nejvhodnější pro menší děti. Přestože se s ní pobavíte i venku, dosah nebude víc než 20 - 30 metrů a zalétáte si jen v bezvětrném dni.

kv-furibee-200

Na ven jsou dobré různé verze SYMA 5C a jí podobné kvadrokoptéry s dosahem 50 - 100 metrů. Samozřejmě můžete létat s čímkoli, ale výprodeje nebo nízká cena nemusí být vždy to pravé, už kvůli pořizování náhradních dílů - ty budete potřebovat brzy, stejnosměrné (brushed) motory se opotřebovávají a jedna baterie nestačí.

kv-syma-x5hc-400

Větší a rychlejší stroje je dobré koupit, až budete vědět, co chcete a nezničíte je předčasně. Další možností je spolehnout se na automatiku nebo s nimi létat extrémně opatrně, což může být nuda.

 

Nahrávání videa

Kromě létání bude zajímavé i nahrávání, cenově nejrozumnější je pořídit si model, který má kameru už v sobě, často se dá za stejnou částku i dokoupit samostatně, obvykle od stejné značky.

Pro kvalitnější záznam je třeba uvažovat o záznamu na paměťovou kartu přímo v kameře, uvažujte o rozlišení 720 pixelů a vyšším, podívejte se i na ukázky videa pro vybraný model na YouTube, ať víte do čeho jdete.

kv-syma-kamera-150

FPV (first person view) je nejvhodnější pro závodní kvadrokoptéry, kvalita videa, přeneseného bezdrátově k vám, není moc vysoká a spolehlivý je přenos jen v desítkách metrů, nepočítáme-li opravdu drahé drony.

Optimální je kamera, která umí FPV a má i slot na paměťovou kartu, aby se záznamy ukládaly v dobré kvalitě.

kv-fpv-set-400.jpg

 

Co dál?

Hodně z nás uvažuje o stabilním dronu s delším dosahem a schopností nahrávat zajímavé záběry kvalitní kamerou. Nejrozšířenější jsou DJI Phantomy se stále lepší výbavou, méně vhodné jsou pro úplné začátky, i trpělivý pilot nemusí zvládnout manévr nebo podcení dosah vysílače a sílu větru.

kv-dji-400

Další se budou orientovat na závodní kvadrokoptéry, které budou mít kvalitní střídavé (brushless) motory a přenos videa i přímo do brýlí, také vysoký výkon a rychlost.

kv-racing-400

Ve chvíli, kdy jste si vyzkoušeli s první kvadrokoptérou co vás baví, a získali návyky pro její řízení a údržbu, nepůjde už o vyhozené peníze a podstatným způsobem zvýšíte životnost druhého stroje. 

A jak nakupovat?

 

Příspěvek do diskuze
:
:
:
:
Všechny položky jsou povinné
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x